Pure Retro #26 - Gothic II. Wspominamy krajobraz po upadku Bariery. Ostatni znakomity projekt Piranha Bytes

2 godzin temu
Za nami wreszcie remake jednej z najważniejszych gier action RPG z przełomu wieków. Jak można było się spodziewać, rozbudziła ona na dobre dyskusje pomiędzy zwolennikami oraz przeciwnikami, ale koniec końców, pomimo swoich trudnych do zignorowania problemów, wybroniła się sprzedażą i chociażby ocenami na Steamie. W takiej sytuacji kwestia powstania remake'u drugiej odsłony jest w zasadzie oczywistością. Nim do tego dojdzie, prawdopodobnie zdążę przynajmniej parę razy z doskoku ograć oryginał. Gothic II rozwinął sporo pomysłów poprzednika, stawiając przy tym jednak na garść innych aspektów. Jako iż mówimy o jednym z najważniejszych tytułów mojego dzieciństwa - pod pewnymi względami choćby ważniejszym niż "jedynka" - to całkiem dobry moment na dodanie go do cyklu felietonów.
Idź do oryginalnego materiału