Half-Life 2 to jeden z tych kultowych tytułów, który był już ogrywany na wszystkim, co ma ekran i odrobinę mocy obliczeniowej. Mimo to wersja działająca bezpośrednio w przeglądarce przez cały czas brzmi jak interesujący pokaz możliwości, szczególnie iż nie chodzi o streaming z chmury ani zdalne granie z własnego komputera. Uruchomiono właśnie nieoficjalny port korzystający z WebGL 2 i uruchamiający grę lokalnie, bez instalowania wersji ze Steama.